Strona głównaProduktyKOTŁY NA PELET
Produkty
RBR-eco BIO
Cena
9kW10500 PLN
13kW11000 PLN
18kW11500 PLN
Kotły RBR-eco BIO z automatycznym podajnikiem paliwa i palnikiem przystosowanym do spalania biomasy w postaci peletu. Wyposażone są w innowacyjny sterownik obsługujący 4 pompy oraz zawór mieszający, regulator umożliwia dodatkowo podłączenie modułów sterowania zdalnego przez sieć internetową.
Konstrukcja kotła oparta jest o wysokowydajny wymiennik ciepła wykonany z atestowanej stali kotłowej. W celu zwiększenia efektywności spalania i zredukowania emisji zanieczyszczeń przed palnikiem automatycznym umieszczono ceramiczne deflektory oraz ekonomizery w pionowych ciągach spalinowych.
Kotły spełniają wymagania energetyczno-emisyjne klasy 5 normy PN EN 303-5:2012 


Pliki do pobrania
Lp.Plik 
1.DTRPobierz plik (Pobrany 255 razy)
 
WINDHAGER BioWIN2
Cena
BioWIN 2 Lite 10kW 100kg21221 PLN
BioWIN 2 Lite 10kW 200kg22433 PLN
BioWIN 2 Lite 15kW 100kg21578 PLN
BioWIN 2 Lite 15kW 200kg22813 PLN
BioWIN 2 Lite 21kW 100kg22108 PLN
BioWIN 2 Lite 21kW 200kg22900 PLN
BioWIN 2 Lite 26kW 100kg22481 PLN
BioWIN 2 Lite 26kW 200kg23289 PLN
Podane ceny nie zawierają sterowania.Jest ono dobierane indywidualnie do danej instalacji oraz potrzeb.
BioWIN 2
KOCIOŁ W 5-TEJ, NAJWYŻSZEJ KLASIE CZYSTOŚCI WG EN 303-5:2012

BioWIN 2 - najwyższy komfort spalania pellet - komfort kotła gazowego!

Kotły na pelet BioWIN 2 wyznaczają nowe standardy w swojej klasie.
Odznaczają się niezwykle wysoką jakością i solidnością, gdzie austriacka firma Windhagr Zentralheizung nie uznaj żadnych kompromisów. Pełna automatyka kotłów oraz nowoczesna technologia sprawiają, że jego użytkowanie jest niezwykle proste, komfortowe i przyjazne dla środowiska.

Kotły na pelety BioWIN 2 wyznaczają nowe standardy w spalaniu pelletu. Odznaczają się niezwykle wysoką austriacką jakością i solidnością. Wieloletnia praktyka doprowadziła do stworzenia bezobsługowego kotła na pellety.

Jego innowacyjna technologia gwarantuje stałą, wysoką wydajność, niskie zużycie paliwa, emisje spalin na minimalnym poziomie i dotychczas nieznaną wygodę w spalaniu pellet.

Kotłownie na pellety mogą zawierać podstawowy zestaw z wbudowanym zasobnikiem pelletu jak również wydzielony magazyn gdzie przechowywane jest paliwo na cały sezon. Nowatorskie systemy pneumatycznego podawania pelletu pozwalają na wybór pomiędzy 1 sondą, 3 sondami lub nawet ośmioma sondami ssącymi! W najbardziej rozbudowanej wersji w magazynie paliwa nie potrzeba wykonywać bocznych ślizgów, co oszczędza pieniądze oraz miejsce w magazynie paliwa.

Jego innowacyjna technologia gwarantuje stałą, wysoką wydajność, niskie zużycie paliwa, emisje spalin na minimalnym poziomie i dotychczas nieznaną wygodę w spalaniu pellet.

Oto co odróżnia kocioł BioWIN 2 spośród konkurencji:

w pełni zautomatyzowany system doprowadzania pellet uzupełnia zapas wg aktualnej potrzeby
prosta obsługa dzięki podświetlanej jednostce InfoWIN z wyświetlaczem tekstowym
dokładna regulacja mocy kotła dzięki bezstopniowemu wentylatorowi ssącemu
długotrwała i dokładna termosnonda dla idealnej regulacji spalania „Thermocontrol” zamiast omylnej sondy Lambda
większy pojemnik na pellet (100l lub 200kg) umożliwia dłuższe cykle pracy kotła
w pełni zautomatyzowany system czyszczenia powierzchni grzejnych zapewnia wysoką wydajność
precyzyjna regulacja zapotrzebowania na paliwo dzięki taktującemu podajnikowi ślimakowemu
optymalne wartości spalania dzięki palnikowi z żaroodpornej stali szlachetnej
automatyczne odpopielanie palnika zapewnia, że tylko w pełni spalony pellet zostaje przeniesiony do popielnika
zintegrowany popielnik
w pełni zautomatyzowany system odpopielania przenosi popiół z palnika oraz powierzchni grzejnych do popielnika
wygodne sterowanie z poziomu mieszkania za pomocą modułów sterujących MES+

Kocioł BioWIN dostępny jest w 3-ch klasach komfortu:

                                                            Exklusiv  Exklusiv S           Klassik
czyszczenie powierzchni grzewczych automatycznie  automatycznie   za pomocą dźwigni
odprowadzenie popiołu                         automatycznie   automatycznie   szuflada
doprowadzenie pellet                         automatycznie   zasobnik kotłowy(100 lub 200kg)

Kotły BioWIN 2 dają się łatwo łączyć pomiędzy sobą tworząc kaskady od 6,5-180kW.

Można również współpracować z innymi urządzeniami jak zbiorniki akumulacyjne CaloWIN, zbiorniki ciepłej wody AquaWIN oraz inne kotły dostępne w ofercie Windhager.

Sterowanie odbywa się za pomocą automatyki MES+.

Modułowy system Energetyczny MES+ przejmuje całość zadań związanych z zarządzaniem energią układu. Nadzoruje on wytwarzanie i podział energii w najbardziej optymalny sposób. Jego modułowa budowa zapewnia możliwość dalszej rozbudowy. Jego zewnętrzną częścią jest sterownik pokojowy zlokalizowany w części mieszalnej budynku, umożliwiający tygodniowe programowanie temperatury. Cały system bazuje jednak na obserwacji temperatury zewnętrznej.

MES+ nie potrzebuje informacji o temperaturze wewnątrz budynku do zapewnienia pełnego komfortu jego mieszkańcom - jest to prawdziwy system pogodowy.

Za wyjątkową oszczędność kotła odpowiedzialny jest jego modulujący sposób działania palnika. Od 30% mocy dostarcza on jedynie taką ilość energii, jaka jest konieczna do osiągnięcia wybranych parametrów. Kocioł BioWIN 2 nie tworzy w ten sposób nadmiarów energetycznych, pomagając tym samym użytkownikowi oszczędzać pieniądze i chronić środowisko. Dlatego zastosowanie zbiornika akumulacyjnego jest wymagane jedynie w przypadku, kiedy zapotrzebowanie cieplne lokalu jest mniejsze niż 50% mocy nominalnej kotła.

Kotły z tradycyjnym trybem pracy (włącz/wyłącz) pracują pełną mocą albo wcale (kotły na ekogroszek wchodzą w tryb podtrzymania żaru), aby dopasować się do zapotrzebowania energetycznego. Zbyt częste cykle rozpalania i wygaszania prowadzą do dużych strat energetycznych. BioWIN 2 od 30% swojej mocy bezstopniowo dostarcza dokładnie taką ilość energii cieplnej, na którą istnieje faktyczne zapotrzebowanie.


Plug & Play - tak brzmi dewiza firmy Windhager! Uruchomiwszy raz kocioł BioWIN 2, można pozostawić go spokojnie samemu sobie. Innowacyjna automatyka kotła BioWIN 2 Exclusiv zadba o to, aby użytkownik nie musiał troszczyć się o nic więcej.

Firma Windhager skupia się nie tylko na samym kotle - wytworzeniu ciepła - ale przede wszystkim nad gospodarowaniem i rozdziałem ciepła na poszczególne obwody grzewcze. Każdy kocioł jest indywidualnie wyposażany w zamówione układy sterujące. Na przykład: w sterowanie 1 obwodem ogrzewania podłogowego, 1 obwodem grzejników i 1 obwodem grzania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). W ślad za doborem sterowników idą odpowiednie grupy pompowo mieszające.


 
OGNIWO EKO PELLET
Cena
18kW9999 PLN

Automatyczny kocioł CO z palnikiem pel

Moc kotła: 18 kW
Pojemność zbiornika paliwa: 250 dm3 lub 300 dm3

– Solidna konstrukcja oraz wykonanie kotła – atestowana blacha kotłowa gr. 6 mm. Wymiennik pionowo rurowy o dużej sprawności cieplnej.

– Łatwa obsługa – niewielka ilość popiołu, mechanizm umożliwiający czyszczenie kotła bez jego otwierania, stopki poziomujące kocioł przy montażu, łatwa adaptacja zabudowy kotła do kształtu kotłowni.

– Niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery – kocioł spełnia wymagania 5 klasy PN EN 303-5:2012 oraz wymogi dyrektywy EKODESIGN. Posiada certyfikaty umożliwiające ubieganie się o dofinansowanie modernizacji systemu grzewczego.

– Spełnia klasę A+ efektywności energetycznej – najwyższą możliwą klasę dla kotłów spalających pellet.

– Ekonomia i wygoda – kocioł nie wymaga najlepszego, najdroższego pelletu ze względu na, to że czyszczenie palnika następuje automatycznie podczas ciągłej pracy kotła.

– Sterownik Pello – dotykowy, wielofunkcyjny i prosty w użytkowaniu. Obsługa pomp CO, CWU, zaworu mieszającego, mieszacza i sterowanie pogodowe. Możliwość sterowania kotłem przez siec internetową w standardzie. Możliwość rozbudowy systemu w moduł umożliwiający m.in. niezależne zarządzanie ciepłem w pomieszczeniach.

– Palnik pelletowy ECO-palnik – prosta obsługa i pełna automatyka: rozpalania, palenia, wygaszania i czuwania. Modulacja mocy pracy palnika i tryb automatycznego czyszczenia. Kompaktowa konstrukcja i najwyższa jakość materiałów. Innowacyjna i niezawodna klapa ppoż. zabezpiecza przed cofaniem płomienia, czujniki temperatury, samoczynne wyłączanie i wyłączanie palnika przy zaniku prądu.

ZALETY

– wysoka sprawność cieplna sięgająca 94% dzięki automatycznemu procesowi spalania, oraz wymiennikowi ciepła zapewniającego bardzo dobry odzysk ciepła ze spalin.

– spełnia klasę A+ efektywności energetycznej – najwyższą możliwą klasę dla kotłów spalających pellet.

– Niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery – kocioł spełnia wymagania 5 klasy PN EN 303-5:2012 oraz wymogi dyrektywy EKODESIGN. Posiada certyfikaty umożliwiające ubieganie się o dofinansowanie modernizacji systemu grzewczego.

– 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika, 2 lata na pozostałe podzespoły kotła oraz niezawodne działanie kotła.

– wymiennik kotła wykonany z atestowanej stali kotłowej 6 mm

– system automatycznego rozpalania kotła i wygaszania kotła

– zautomatyzowany proces spalania

– Łatwa obsługa – niewielka ilość popiołu, mechanizm umożliwiający czyszczenie kotła bez jego otwierania, stopki poziomujące kocioł przy montażu, łatwa adaptacja zabudowy kotła do kształtu kotłowni.

STEROWNIK

Dotykowy sterownik Pello

Sterowanie pracą kotła

– automatyczny proces spalania oparty na analizie trendów temperatury spalin

– 3 tryby automatycznego czyszczenie palnika

– nowy panel operatorski z interfejsem dotykowym

– 9 pomiarów temperatury

– programatory tygodniowe

– programator pogodowy

– tryb zima/lato

– tryb auto-lato

– obsługa 4 pomp

– obsługa siłownika zaworu 4D

– pełne wsparcie protokołu DHCP

– prosta konfiguracja z platformą eSterownik.pl (parowanie urządzenia z platformą jednym kliknięciem)

– prosta aktualizacja oprogramowania sterownika

– gromadzenie i dostęp do danych tylko w chmurze (możliwość przeglądania wykresów, alarmów nawet bez podłączonego sterownika do platformy)

– platforma eSterownik.pl – zdalny dostęp do sterownika za pomocą urządzeń mobilnych oraz dowolnego komputera z systemem Windows

– darmowa aplikacja na smartfona do komfortowego sterowania kotłem

Sterownik

Dodatkowe opcje sterowania:

– bezpieczna i szyfrowana komunikacja radiowa

– obsługa bezprzewodowych czujników temperatury i wilgotności

– obsługa bezprzewodowych głowic termostatycznych – zarządzanie temperaturą w każdym pokoju

– obsługa bezprzewodowych przekaźników np. sterowanie dodatkowym źródłem ciepła

– prosta konfiguracja urządzeń bezprzewodowych

– duży zasięg radiowy

PALNIK

Samoczyszczący palnik pelletowy ECO – PALNIK

– prosta obsługa

– niski pobór energii elektrycznej

– wysoka sprawność urządzenia

– modulacja mocy palnika

– pełna automatyka: rozpalania, palenia, wygaszania i czuwania

– szybki czas rozpalania, zapalarka ceramiczna( zapasowa grzałka w standardzie)

– możliwość spalania pelletu gorszej jakości

– wysokie bezpieczeństwo: innowacyjna i niezawodna klapa ppoż., która zabezpiecza przed cofaniem płomienia, czujniki temperatury, zabezpieczenie przez przegrzaniem kotła w przypadku zaniku zasilania ERS – Easy Review System – system łatwej rewizji – łatwy sposób kontroli stanu rusztu bez użycia narzędzi – zespół ruchomego rusztu palnika wersji VIP wyjmuje się do kontroli i czyszczenia bez otwierania kotła. Ruszt umieszczony jest w specjalnie zaprojektowanej szufladzie – rozwiązanie chronione w Urzędzie Patentowym RP.

– palnik wykonany z najwyższej jakości materiałów – stali żaroodpornych, kwasoodpornych i nierdzewnych